IP-камери відеонагляду. Як працює IP-камера та їх правильне підключення
Що таке IP камера?
IP камера - це камера відеонагляду, що містить в собі вбудований веб-сервер, мережевий інтерфейс (Ethernet або Wi-Fi) та має можливіст бути підключеною до мережі інтернет LAN, WAN, Wi-Fi. IP-камери являють собою не лише пристрій для запису в охоронних системах відеонагляду, але й сучасний передавач відеоінформації у будь-яку точку світу за допомогою інтернет протокола.
До того ж більшість сучасних IP-камер мають такий додатковий функціонал як:
⇒ динамік для прослуховування відео зі звуком;
⇒ мікрофон для підтримки голосового звя`зку;
⇒ датчик руху
⇒ можливість підключення будь-яких спеціальних датчиків;
⇒ відправка повідомлень по e-mail;
⇒ робота з модемом;
Великий вибір разноманітних камер відеонагляду представлений в нашому інтернет магазині. Широкий товарний асортимент представлений IP-камерами компаній-лідерів ринку: HIKVISION, Dahua, PARTIZAN.
Як правило, користувачі IP-камер можуть використовувати в роботі з відеокамерами як стандартні веб-браузери, так і спеціальне програмне забезпечення, що йде в комплекті з камерою. Слід також відмітити, що IP-камери можуть бути з закритим (лише певному колу користувачів) або відкритим доступом (наприклад, у випадку з мережевими камерами загального користування, що транслюють у прямому єфірі ситуацію на дорогах або показують певні визначні місця та панорами). Також відеокамера може бути прихованою та відкритою. Дуже часто замовники встановлюють приховані міні-відеокамери які є непомітними для присутніх. Більше того, користувач може особисто керувати відеокамерою віддалено через інтернет, що є дуже зручним. Кожна IP-камера має присвоєну їй індивідуальну IP-адресу у мережі інтернет - саме тому керувати такими камерами дуже легко та зручно.
В залежності від того ДЕ ви плануєте ВСТАНОВИТИ відеокамеру вони розподіляються на 2 види:
1. внутрішні IP-відеокамери;
2. зовнішні (вуличні) IP-відеокамери;
В залежності від зовнішніх характеристик конструкції та форми IP-camera може бути:
- корпусна IP-відеокамера;
- купольна IP-відеокамера;
- циліндрична IP-відеокамера;
- поворотна IP-відеокамера;
В залежності від специфічних функціональних особливостей камери відеонагляду розділяють на:
- IP-відеокамери з функцією "день/ніч";
- приховані IP-відеокамери;
- IP-відеокамери з інфрачервоною підсвіткою;
- IP-відеокамери з датчиком руху;
- IP-відеокамери з динаміком та мікрофоном;
Окремо слід виділити, що існують мережеві IP-камери з двустороннім звуковим зв`язком. Вони часто використовуються якщо потрібно зробити запис подій, що відбуваються, зі звуком або при відеоконференціх в офісі чи при використанні камери, як домофона.
Сучасні IP камери відеонагляду мають високушвидкість передачі данних у мережі інтернет та здійснюють обробку та передачу відеоданних у форматі Motion JPEG з високою роздільною здатністю HD. А якщо відеокамера обладнана Wi-Fi модулем, то для предачі данних навіть не потрібно прокладати кабельні мережі, що є дуже зручним у тому випадку, коли в приміщенні вже зроблений ремонт та не моє можливості заново прокладати комунікації.